12. 10. 2016

Petr Orel vzešel jako vítěz prvního kola senátních voleb na Novojičínsku. Druhé kolo proběhne již v pátek a sobotu 14. a 15. října 2016. Podporu Petru Orlovi vyjádřilo mnoho osobností nejen z našeho regionu.
Do druhého kola senátních voleb, které proběhne v pátek a sobotu 14. a 15. října postoupil z prvního místa na Novojičínsku náš kandidát Petr Orel (nominován SZ a KDU-ČSL) se ziskem více než 33 % voličské podpory.

„Také pro mne je Petr Orel tím nejlepším kandidátem pro volby do Senátu PČR v roce 2016 za Stranu zelených. Svým celoživotním směřováním poskytuje jasnou záruku, že bude držet ochrannou ruku nejen nad orly a vůbec ptactvem všeho druhu, ale i ostatními božími stvořeními včetně obyvatel senátního volebního okrsku Nový Jičín. Svěřme mu svou důvěru v co největším počtu“, říká Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla a radní města Nový Jičín.

Podporu Petru Orlovi již vyjádřil veřejně také Jiří Demel, kandidát Pirátů z prvního kola senátní volby. „Mám za to, že do Senátu by měly být voleny regionální osobnosti, za které promlouvají jejich činy a mají zřetelné a čitelné životní postoje. Také by to měly být osobnosti, na které se mohou občané s důvěrou obrátit v situacích a problémech, jejichž řešení potřebuje veřejné zastání,“ říká Jiří Demel.

Pan Petr Orel svou dlouholetou prací nejen v záchranné stanici prokázal, že osobní zasazení se o dobrou věc a potřeba pomáhat je mu zcela přirozeně vlastní. Pana Orla vnímám jako pracovitého člověka s moudrým životním nadhledem a proto věřím, že hledanou osobností našeho regionu je právě on. Jsem si jist, že jeho případné působení v Senátu České republiky bude přínosem nejen pro občany Novojičínska, ale všech občanů České Republiky. Naprosto tedy podporuji kandidaturu pana Petra Orla do Senátu ČR“, říká k Petru Orlovi  Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

„Je pro mne obzvláště potěšitelné, že mohu vyslovit podporu Petru Orlovi, kandidátovi do senátních voleb. Znám ho již mnoho let. Je na něj spolehnutí. Za jeho obětavou a nezištnou pomoc ve prospěch ochrany zvířat stejně jako skromný ale pevný a zásadový životní postoj získal zasloužený respekt u široké odborné i laické veřejnosti. V Senátu je takových lidí potřeb,“ říká na adresu Petra Orla senátorka Jitka Seitlová, která je rovněž místopředsedkyní výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu České republiky.

Petr Orel je zakladatelem Strany zelených v republice i v Novém Jičíně, od roku 1992 vede Stanici pro záchranu volně žijících živočichů v Bartošovicích a zasloužil se o vybudování Domu přírody Poodří tamtéž. „Je to člověk, který si místo v Senátu za svou celoživotní činnost rozhodně zaslouží. Jsem přesvědčen, že svou funkci bude zastávat zodpovědněji než jeho předchůdci a že bude přínosem pro náš region,“ uzavírá předseda novojičínských zelených Ondřej Syrovátka.