účastníci krajské konference v Novém Jičíně

18. 10. 2023

Moravskoslezští Zelení si o víkendu v Novém Jičíně zvolili vedení krajské organizace na příští dva roky.

V čele krajské rady společně stanou produkční a organizátorka akcí Veronika Cinková a ekonom a komunální politik Radim Lauko.

Veronika se věnuje zejména otázkám spravedlivého transformace a zapojování lidí do veřejného a politického dění. Působí v sociálně ekologických platformách Re-set a PSST (Platforma pro skutečně spravedlivou transformaci).

Radim přináší zkušenosti z působení v ostravské komunální politice a ekonomický pohled na zelená řešení. Aktuálně pracuje jako provozní manažer e-shopu. Vedle toho se angažuje v občanských aktivitách pro zlepšení života v městském obvodu Ostrava-Jih, kde žije.

Pětičlenný tým doplní ekoložka a lektorka environmentálních programů Markéta Cichá, student filozofické fakulty, člen Mladých zelených a environmentální aktivista Josef Mišanik a IT konzultant, ekonom a hudebník Filip Larmer.

Nové vedení (a nás všechny) v příštím roce čekají krajské volby a s nimi důležitý úkol vrátit zelený hlas do krajské politiky, v níž teď citelně chybí. Inspirací nám v tom může být úspěšné působení Zelených v Novém Jičíně, kde se již po několik volebních období podílejí na vedení města.

Pokud chcete i vy přispět k naší práci pro lidi a přírodu, podpořte nás nebo se k nám přidejte: zeleni2024.cz