1. 8. 2018

V letošních komunálních volbách můžete volit transparentní Zelenou politiku v několika městech a obcích. Volby proběhnou 5. a 6. října 2018 a vybírat budeme nové obecní zastupitele a zastupitelky. V některých obvodech budou souběžně probíhat i volby do senátu. V komunální politice jsou Zelení dlouhodobě velmi úspěšní, když se jim již povedlo zavést mnoho inovativních řešení a nápadů, které usnadňují lidem každoděnní život.

V Ostravě kandidují Zelení v městských částech Svinov a Moravské Ostravě a Přívoze. Ve Svinově povedou kandidátku vedoucí oddělení veřejné zeleně Ing. Pavel Mitura a MUDr. Gabriela Jahůdková Vaníková, která působí na dětské a dorostové psychiatrii. V práci se zaměřuje na zdravý duševní vývoj dětí a dorostu i spokojené fungování v rámci celé rodiny.

V Moravské Ostravě a Přívoze podali společně kanditátku Zelení s KDU-ČSL v čele s Ing. Rudolfem Zahradníkem. Jak je u přidej seZelených zvykem, nominovali stejný počet žen i mužů.

V Havířově, po Ostravě druhém největším městě Moravskoslezského kraje, vstupují do voleb Osobnosti pro Havířov, za které kandidují Zelení společně s Nezávislými a dalšími osobnostmi města. Lídrem je známý pedagog a moderátor Jiří Jekl a Pavel Kadlec, který se věnuje rozvoji kraje a výchově mládeže. Přestože Havířov je v posledních letech zmiňován jako město, z něhož odcházejí vzdělaní lidé, Nezávislí a Zelení nominovali mnoho učitelů, učitelek i vychovatelů a dalších osobností.

Zelená pro Opavu je osvědčená značka sdružení Zelených a nezávislých kandidátů a kandidátek v čele s MUDr. Daliborem Hudcem, MBA., lékařem na dětském oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Na kandidátní listině figuruje více než polovina žen.

V Novém Jičíně vede Stranu zelených s podporu TOP 09, SNK-ED a Starostů a Nezávislých současný místostarosta města, Mgr. Ondřej Syrovátka /Zelení/. V Novém Jičíně zapojili do tvorby programu opravdu všechny kandidáty i veřejnost.

V Krnově kandidují Krnovští patrioti, sdružení nezávislých kandidátů, kterému vyjádřili Zelení podporu. Nezávislá kandidátka místních občanů vznikla poté, co ji ve městě podpořilo více než 2000 občanů. Povede je Mgr. Pavel Moravec, velitel městské policie.

Aktivní občané se chtějí podílet také na rozvoji své obce Životice u Nového Jičína, kde kandiduje Sdružení Strany zelených a nezávislých kandidátů v čele s Olgou Lošákovou. Zelení také podpoří kandidaturu občanů v Kopřivnici.

 

Obec Název/označení Lídr/lídryně  
1 Ostrava-Svinov sdružení Strany zelených a nezávislých kandidátů Pavel Mitura
MUDr. Gabriela Jahůdka Vaníková
ostrava.zeleni.cz
2 Moravská Ostrava a Přívoz Koalice KDU-ČSL a Strany zelených Ing. Rudolf Zahradník
a Sofie Šteffková
ostrava.zeleni.cz
3 Havířov Nezávislí a Zelení – Osobnosti pro Havířov Ing. Jiří Jekl a
Mgr. et Mgr. Pavel Kadlec, DiS.
osobnostiprohavirov.cz
havirov.zeleni.cz
4 Opava Zelená pro Opavu – sdružení Strany zelených a nezávislých kandidátů MUDr. Dalibor Hudec, MBA,
Ing. Pavla Brady,
zelenaproopavu.cz
5 Krnov Krnovštní patrioti kandidátka nezávislých občanů [podpořili i Zelení] krnovstipatrioti.cz
6 Nový Jičín STRANA ZELENÝCH s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN místostarosta Ing. Ondřej Syrovátka zeleninj.cz
7 Kopřivnice KDU-ČSL+TOP09, STAN, Zelení společně demokraticky
8 Životice u Nového Jičína Sdrdužení Strany zelených a nezávislých kandidátů Olga Lošáková
9 Zátor Strana zelených Kamil Krmášek