27. 5. 2019

Volby do Evropského parlamentu skončily v České republice vítězstvím ANO, ČSSD nezískala žádné křeslo evropského poslance. Velmi oslabila i KSČM, do Europarlamentu se nedostali ani Svobodní. Koalice demokratických stran Starostové a nezávislí, TOP 09, Zelení, LES a další regionální uskupení získala celorepublikově 11, 65 % a tři mandáty. Zástupce Zelených se tak do EP v těchto volbách nedostal.

V Moravskoslezském kraji získala naše koalice Spojenci pro Evropu, jež byla vyhodnocena jako kandidátní listina s nejekologičtějším programem vůbec, 13 381 hlasů, tj. 5,79 %. Děkujeme všem voličkám a voličům, kteří podpořili Zelené, a myšlenky trvale udržitelného rozvoje a kvalitního života, v našem kraji.

Česká Strana zelených bohužel nezískala mandát v koalici se STAN, TOP 09, LES a dalšími regionálními partnery, přestože program této koalice byl vyhodnocen jako nejpříznivější k životnímu prostředí. „Děkujeme všem za hlasy a podporu v kampani i v samotných volbách. Budeme dál pracovat na tom, aby zelená vlna dorazila i do zemí za bývalou železnou oponou a do Česka,“ řekl Petr Štěpánek, předseda Strany zelených a její lídr v evropských volbách.


Zelená vlna však zaplavila Evropu a naše frakce Greens/EFA výrazně posiluje.

Výsledky voleb do EP – pouze  za Moravskoslezský kraj

Zelení MSK

Facebook