10. 3. 2019

I letos bude třeba dohlédnout na regulérnost voleb do Evropského parlamentu 24. a 25. května 2019. Členem okrskové volební komise může být občan České republiky nebo občan jiného členského státu starší 18ti let.

Volby do EP se budou v celé Evropě konat od 23. do 26. května 2019 . U nás proběhnou volby do EP ve dnech 24. a 25. května 2019. Volební místnosti budou otevřeny od 14 do 22 hodin, respektive od 8 do 14 hodin. Očekávalo se, že budou prvními volbami po vystoupení Spojeného království z Evropské unie ve zbývajících 27 členských zemích. Nakonec však proběhnou volby i ve Spojeném království.

Máte-li zájem o práci ve volební komisi na území Moravskoslezského kraje, ozvěte se do 31. března 2019 na e-mail: karvina.zeleni@gmail.com.

Je potřeba sdělit celé jméno, datum narození, e-mail, celou adresu trvalého bydliště a obec, kde chcete být nominováni do OVK.

 

 

Poskytnutím údajů výslovně prohlašujete, že souhlasíte se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů v souladu se zákonem 101/2001 Sb. pouze pro potřeby politického hnutí nebo politické strany (Zelení, STAN, TOP09) podle těchto pravidel a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů za účelem evidence pro potřeby nominace členů okrskových volebních komisí. Poskytnutím údajů dáváte souhlas s předáním informací výše uvedeným subjektům a obecním úřadům či magistrátu pro potřeby evidence OVK.
Pokud se v poskytnutých údajích vyskytuje chyba či jsou předány po uvedením termínu, není možné zaručit řádnou nominaci. Za případné zařazení či nezařazení do OVK odpovídá daná obec, resp. obecní úřad, který v konečném důsledku nominované osoby kontaktuje, resp. zve na jednání jednotlivých OVK v daném městě či obci, městysu. Na místo v komisi nevzniká automaticky nárok, ale OVK jsou obsazovány vždy v závislosti na kapacitě a možnostech dané obce v souladu se zákonem 62/2003 Sb.

Facebook