15. 3. 2015

Zelení na desítkách radnic, veřejných i soukromých místech i letos 10. března vyvěsili tibetské vlajky, jako symbol solidarity s tibetským lidem. Také v Moravskoslezském kraji se Strana zelených připojila k mnoha akcím s cílem upozornit na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Díky zeleným tak vlajky zavlály mj. také v Ostravě, Novém Jičíně, Opavě či Havířově.

V Ostravě se zastupitelé rozhodli Tibetskou vlajku nevyvěsit. V úterý 10. března se tak na Prokešovo náměstí vydali zástupci ostravských zelených a před budovou ostravského magistrátu tibetskou vlajku rozvinuli. Odpoledne pak bylo možné se přidat také k lidem kreslícím tibetskou velkou tibetskou vlajku na chodník. V Opavě zelení uspořádali ve spolupráci s kavárnou AlterNativa Týden Tibetu v Opavě s tibetskými filmy.

V Havířově zorganizovali zelení spolu s Piráty setkání před havířovským magistrátem. Kromě Náměstí republiky jste pak mohli vidět vlát barevnou tibetskou vlajku u vlakového nádraží. U vlajky se zastavilo několik lidí, probíhala zde také četba tibetských knih, a ve čtvrtek 12. března jste mohli navštívit první z promítání dokumentů o Tibetu v Květinové Café Galerii Petra. Z dalších akcí v Havířově se můžete ve čtvrtek 19. března přijít podívat na přednášku cestovatele Milana Špaka nebo se 26. a 27. března podívat od 18.00 na další dokumenty o Tibetu, vysílané tentokrát na vlakovém nádraží v Havířově. Promítání by mělo být zakončeno projekcí filmu Good bye Tibet v úterý 31. března, od 17.00 v Kavárně BoCafe v Havířově.

Jak se tibetské vlajce a zeleným dařilo v jednotlivých městech se podívejte na následujících fotkách:

Ostrava

Ostrava: zelení se vydali v úterý před ostravský magistrát

Ostrava

Opava

Opava: zelení a projekce filmů o Tibetu v rámci Festivalu ProTibet v kavárně Alternativa

Havířov

Havířov – také v Havířově jste mohli vidět Tibetskou vlajku na náměstí či před radnicí města

Havířov

Havířov – vlajka také zavlála před vlakovým nádražím v Havířově (Zelení Piráti pro Havířov)

Havířov

Havířov