10. 4. 2015

Tisková zpráva Strany zelených v Moravskoslezském kraji:

Moravskoslezští zelení se pustí do jarního úklidu černých skládek ve svém okolí. V sobotu 18. dubna se na několika místech našeho kraje aktivně zapojí do celostátní akce „Ukliďme Česko“. Členové Strany zelených jsou organizátory či spoluorganizátory úklidu hned v několika moravskoslezských městech. Jarním úklidem oslaví Strana zelených v našem kraji také Den Země.

V Novém Jičíně organizují místní zelení jarní úklid již několikátým rokem. Letos se zaměří na okolí malebného Palackého potoka, který se line pod strání pod novou stezkou ze Skalek na Čerťák a vlévá se do Zrzávky mezi Bludovicemi a Novým Jičínem. Přidat se můžetev 9:05 hod. u odbočky na pěší stezku z Čerťáku na Skalky. Terén je vhodný i pro děti. Akci podporuje také Čajovna Archa. http://www.uklidmecesko.cz/event/10393

V Krnově organizují zelení úklid poprvé a spojili své síly se skautským oddílem Krnovská trojka, florbalovým klubem Orca Krnov a spolkem Flemmichovka. V plánu mají uklidit krnovskou dominantu vrch Cvilín a jeho nejbližší okolí. Připojit se můžete již od 8 hod. na Cvilíně u kostela.
http://www.uklidmecesko.cz/event/10519

Pro úklid hned dvou míst, a to přírodní památky meandry řeky Lučiny a lesoparku v Podlesí, se rozhodli členové Strany zelených v Havířově spolu s Piráty a rodinným centrem Naše místo. Sraz první úklidové skupiny je v 9 hodin před restaurací Balon, druhá skupina začne v 10 hodin u rodinného centra Naše místo. http://www.uklidmecesko.cz/event/10210

Také v Opavě budou zelení uklízet okolí vodního toku.  Zde to bude okolí tzv. Jaktarky (oficiálně zvané Velká) směrem od STK k Lukašovu mlýnu. Přidat se k nim můžete od 9 hod. před STK v Jaktaři na ulici Slavkovská.
http://www.uklidmecesko.cz/event/10336

V Ostravě se zelení rozhodli zaměřit na úklid tzv. „Bartova parku“. Najdete je od sobotního rána ve Svinově na ulici E. Rosického.

Nebuďte lhostejní ke svému okolí a udělejte něco pro místo, kde žijete. Zapojte se 18. dubna do akce Ukliďme Česko! Využijete tím smysluplně nejen svůj čas, ale přispějete i k tomu, aby se náš kraj stal příjemnějším místem k životu.

Více informací získáte na webu www.uklidmecesko.cz.

Kontakty:

Pavla Brady
předsedkyně krajské organizace SZ – pavla.brady@zeleni.cz, mobil: 605305290

Ondřej Syrovátka
místopředseda krajské organizace SZ – ondrej.syrovatka@zeleni.cz

uklidme_logo