15. 1. 2020

Reakce Krajské organizace Strany zelených Moravskoslezského kraje na „tříkrálovou výzvu“ moravskoslezské TOP 09 k vytvoření široké předvolební koalice pro krajské volby

Zelení v Moravskoslezském kraji dlouhodobě deklarují zájem spolupracovat s ostatními demokratickými stranami a s tímto cílem jsme se v průběhu minulého roku opakovaně setkávali na úrovni krajských vedení. Směřování ke koaliční spolupráci s TOP09, případně s dalšími stranami potvrdila naše Krajská konference 5. října 2019.

Vítáme také snahu TOP09 o vytvoření širší spolupráce, protože jsme přesvědčeni, že reálné problémy lidí v našem kraji vyřešíme jedině společnými silami.

Za jedny z nejzávažnějších problémů dneška považujeme dramatické zhoršování stavu krajiny, úbytek druhů a klimatickou krizi. Tyto změny již pociťuje každý z nás. V posledních letech se projevují zejména v podobě extrémního sucha, umírání lesů či zhoršující se kvality zemědělské půdy. V pravomoci místních i krajských samospráv je zavádět řadu opatření, která mohou zmírnit dopady uvedených změn a přispět k jejich předcházení.

Jakákoliv předvolební koalice, které by Zelení byli součástí, by musela ve svém programu klást silný důraz na řešení environmentálních problémů, jež zásadně ovlivňují kvalitu života lidí v našem kraji.