Lysá hora

16. 12. 2015

Před několika dny uspořádala ostravská Strana zelených besedu, která byla volně přístupná veřejnosti k aktuálnímu tématu stavu ovzduší na Ostravsku. Akce proběhla 4. prosince ve Staré aréně na Masarykově náměstí v centru Moravské Ostravy

Ostrava a přilehlý region jsou nechvalně známé z důvodu špatné kvality životního prostředí, zejména pak ovzduší. Zdravotní rizika však nejsou tím jediným, co lidi žijící na zmíněném území ohrožuje. Právě kvůli špatné pověsti, kterou celý region v tomto směru má, se nedaří udržet zde mladé kvalitní odborníky všech oborů lidské činnosti, kteří raději hledají místo k životu a práci tam, kde se žije zdravěji. Také investoři se z těchto důvodů aktivitě na zmíněném území spíše vyhýbají. Proto je zde tak vysoká nezaměstnanost, spojená s nižší životní úrovní.

 

ostrava_b

ostrava_a

Strana zelených chce tento nežádoucí stav změnit. K tomu však potřebuje i pomoc veřejnosti, respektive zájem a podporu. Aby však mohla veřejnost podporovat snahy SZ o ozdravění ovzduší v Ostravě, musí dostávat pravdivé informace o míře znečištění vzduchu i o dopadech tohoto jevu. Z těchto důvodů uspořádala Základní organizace SZ v Ostravě besedu o ovzduší, jejíž prezentaci najdete na přiloženém odkazu.

Prezentace o stavu ovzduší ke stažení

pdf_ikona