28. 1. 2019

Těsně před Vánocemi na radnici v Novém Jičíně sejmuli obrazy pana prezidenta ze zasedacích místností městského úřadu, a to především proto, že chtěli zabránit zbytečným kontroverzím a politickým sporům při jednáních.

„Samotného mě to mrzí, ale pan prezident svým opovrhováním názorovými oponenty a svými postoji rozděluje společnost na dva nesmiřitelné tábory. Už jen tím, že obraz v místnosti visel, se často rozběhla ještě před jednáním debata, zda by tam měl být nebo ne. Takto podobným rozporům předcházíme, můžeme se lépe soustředit na samotný obsah jednání a prezidenta chráníme před nežádoucí dehonestací. Rozhodně tím však nezpochybňujeme jeho právo zastávat úřad“, říká Ondřej Syrovátka, místostarosta města za Zelené.

Obrazy Miloše Zemana už na novojičínské radnici nevisí

Obrazy Miloše Zemana už na novojičínské radnici nevisí

„Na postojích pana prezidenta mně osobně jako vlastenci nejvíce vadí, že jsou protičeské – ať už je to tím, že dává přednost čínským nebo ruským zájmům, jako se to stalo nedávno při aféře s telefony Huawei, kde se zastával čínského výrobce telefonů místo aby hájil naši Bezpečnostní informační službu, nebo případně osobnímu prospěchu či prospěchu svých blízkých, jak se ukázalo při zjištění, že z lomu v Lánech byl prodáván kámen pod cenou spřízněným firmám. Dále mě mrzí, že o svých názorových odpůrcích často mluví vulgárně a s opovržením. Myslím si, že takovéto jednání se s tak důležitou ústavní funkcí neslučuje. My se naopak snažíme lidi spojovat a dávat příležitost k vyjádření každému bez ohledu na jeho politické zařazení“ dodává Ondřej Syrovátka /Zelení/.

Zdroj: zeleninj.cz, 28. 1. 2019

Facebook