19. 5. 2019

13. a 14. června se v Háji ve Slezku koná konference Změnili jsme klima, teď změňme sebe, ještě je čas sázet stromy. Registrace je možná na webu do 7. 6. 2019. Konference je koncipována pro 70 účastníků a počet míst je omezen.

Konference je určena pro všechny, kteří se chtějí aktivně podílet na tvorbě krajiny. Pro ty, kteří chtějí vidět souvislosti a reagovat na ně včas a racionálně. Konference přinese informace o aktuálních trendech a souvislostech, o méně známých možnostech hospodaření v krajině a konkrétních zkušenostech v následujících oblastech:

PŮDA – Je vlastník půdy schopen ovlivnit, jak jeho nájemce hospodaří, nebo může jen přihlížet, jak jeho majetek degraduje? Dá se trvale a úspěšně hospodařit v malém? Co to jsou degradační procesy půdy a jak jim čelit? Vnímá veřejnost erozi jako problém nebo je jí toto slovo cizí?

VODA – Máme třetí suchý rok za sebou, už jste si toho všimli? Je čas na opatření na obecní úrovni, ale i na zodpovědnost každého z nás. Jak v krajině zadržet vodu a pozitivně měnit hydrologické poměry? Je klimatická změna naše realita nebo jen v médiích zmiňovaný strašák?

KRAJINA – Jak žít v souladu s přírodou, neškodit, být její součástí a přitom bydlet kvalitně a moderně? Může potravinářská firma podporovat biodiverzitu v krajině?

Registrace je možná na webu https://www.conbri.com/event/konference-voda-puda-krajina do 7. 6. 2019.

Facebook